Режим енергозбереження: детальна інструкція, як зекономити заряд

2024-04-13 19:15
82
Ця стаття на мовах: UA / RU

t.me


Стаття у розділах:

Загальна інформація

Зміст

Що таке режим енергозбереження та для чого він потрібний

Режим енергозбереження - це спеціальна функція, вбудована у багато сучасних пристроїв, яка дозволяє знизити споживання енергії й подовжити час автономної роботи пристрою. 

Його основне призначення:

 • економія заряду акумулятора;
 • подовження часу роботи гаджета без заряджання;
 • оптимізація споживання енергії в умовах обмежених ресурсів.

Режим енергозбереження може автоматично вимикати деякі функції пристрою, зменшувати яскравість екрану, обмежувати продуктивність процесора та інші ресурсомісткі операції з метою збільшення часу роботи від акумулятора.

Коли він з'явився на пристроях

Перші пристрої із функцією енергозбереження з'явилися приблизно на початку 2000-х років. З розвитком технологій зросли вимоги до енергоефективності, тому функція енергозбереження стала стандартною опцією у більшості мобільних пристроїв і ноутбуків. При певному рівні заряду телефон може сам пропонувати увімкнути енергозбереження.

Скільки працюють пристрої в режимі енергозбереження

У режимі енергозбереження батарея може тримати заряд до 300% краще, тому пристрій буде працювати довше, ніж у звичайному режимі. Це відбувається за рахунок обмеження деяких функцій і процесів, які споживають більше енергії.

Час роботи буде залежати від конфігурації моделі та налаштувань, але зазвичай користувач отримує від 10 до 30% додаткового часу. Для прикладу, якщо звичайний час роботи телефона без режиму енергозбереження становить 10 годин, то в режимі енергозбереження цей період може збільшитися на 1-3 години, залежно від умов використання та налаштувань пристрою.

Особливості експлуатації:

- можна постійно тримати телефон у режимі енергозбереження без негативних наслідків;
- режим впливає лише на фонові функції та роботу датчиків, не впливаючи на роботу батареї;
- деякі додатки можуть не працювати у фоновому режимі, і ви не отримуватимете сповіщень, поки їх не запустите;
- якщо ви підключите смартфон до зарядного пристрою у режимі енергозбереження, швидкість заряджання не зміниться.

Чим відрізняється від режиму “В літаку”

Режим "в самолеті" призначений для вимкнення радіозв'язку та бездротових функцій пристрою під час польоту. Це дозволяє дотримуватися правил авіаційної безпеки, уникнути можливих перешкод у роботі бортових систем.

Режим економії заряду призначений для зменшення споживання енергії пристроєм. Він може вимикати певні функції, зменшувати яскравість екрана, обмежувати продуктивність процесора та інші ресурсоємкі операції з метою продовження часу автономної роботи від батареї. При цьому ви залишаєтеся на зв'язку.

Які функції обмежує режим енергозбереження

Режим енергозбереження обмежує наступні функції пристрою:

 • Автоматично знижує рівень яскравості екрана.
 • Вимикає бездротові підключення, такі як Bluetooth та Wi-Fi за замовчуванням.
 • Обмежує роботу фонових додатків та процесів.

Фонові процеси, як правило, продовжують виконуватися на пристрої після того, як користувач вийшов із додатка або переключився на інше завдання. Це оновлення даних, синхронізація додатків, отримання сповіщень, а також інші завдання, які виконуються в фоновому режимі без активної участі користувача.

Такі процеси можуть бути корисними, оскільки вони дозволяють додаткам зберігати актуальні дані та забезпечувати швидкий доступ до інформації. Проте вони також можуть використовувати ресурси пристрою, час і енергію, що зменшує продуктивність та час роботи батареї. У режимі енергозбереження пристрої обмежують або призупиняють фонові процеси для збереження енергії та збільшення часу автономної роботи.

Більшість пристроїв дозволяють налаштувати режим енергозбереження під свої уподобання. Наприклад, ви можете вибрати параметри, які вимикають зайві фонові додатки, але залишають доступ до мережі Інтернет.

Чим відрізняється енергозбереження на смартфонах, планшетах та ноутбуках

Режим енергозбереження має схожі принципи роботи на всіх пристроях, але відрізняється в реалізації через різницю у апаратному забезпеченні та операційній системі кожного пристрою.

Особливості:

 • На ноутбуках часто пропонуються більш розгорнуті налаштування — регулювання яскравості підсвічування клавіатури, відключення певних портів USB або Ethernet-порту, а також управління активністю процесора.
 • На смартфонах і планшетах додатки та дані не будуть оновлюватися та синхронізуватися.
 • Автоматичне зниження частоти роботи процесора призведе до зниження продуктивності додатків, особливо ігор, які вимагають великих обчислювальних ресурсів.
 • Використання GPS буде обмежено за замовчуванням.

Де знахожиться режим енергозбереження

Режим енергозбереження можна активувати та налаштувати параметри в налаштуваннях пристрою.

Докладніше:

 • На мобільних пристроях, таких як телефони та планшети, режим енергозбереження зазвичай знаходиться в розділі "Налаштування" або "Батарея".
 • На ноутбуках та стаціонарних комп'ютерах цей режим розташований у меню "Питання" або "Енергозбереження" у системних налаштуваннях.
 • Деякі пристрої можуть мати спеціалізовані кнопки або перемикачі для швидкого доступу до енергозбереження.

У сучасних гаджетах, особливо на пристроях з операційною системою Android, можна знайти будь-який розділ у меню за допомогою рядка пошуку, зазвичай розташованого у верхній частині екрана. Просто введіть потрібне слово — "енергозбереження", "питання", "батарея" — і пристрій обов'язково покаже потрібний результат та розділ меню. На ноутбуках можна зробити те саме — через пошук у Панелі керування.

Як увімкнути та вимкнути режим енергозбереження

Щоб увімкнути або вимкнути енергозбереження на вашому пристрої, слід дотриматися вищеописаної інструкції та знайти відповідний розділ у налаштуваннях.

Особливості:

 • Після активації цієї опції ви можете налаштувати параметри роботи відповідно до ваших уподобань та вимог;
 • У налаштуваннях батареї може бути кілька режимів енергозбереження, наприклад, "Економія заряду" або "Максимальний час роботи";
 • Обравши відповідний варіант, ви побачите, які додатки будуть обмежені у фоновій роботі.

Деякі пристрої пропонують функцію автоматичного включення режиму енергозбереження при досягненні певного рівня заряду батареї. Це можна налаштувати в розділі "Налаштування батареї" або "Автоматичне керування енергоспоживанням".

Загальний підсумок

Економія енергії необхідна у ситуаціях, коли доступ до джерела живлення обмежений або відсутній. Це допоможе вам не пропустити важливий дзвінок, продовжити використання пристрою і відкласти момент його вимкнення.

Щоб не хвилюватися про акумулятор, вибирайте автономні моделі телефонів, планшетів і ноутбуків, які мають високу ємність акумулятора або оптимізовану енергоефективність, що дозволяє їм працювати довше без перезарядки.

Практично всі сучасні гаджети оснащені режимами енергозбереження, які допомагають керувати споживанням енергії та продовжують їх час роботи.

Майте на увазі: при активації енергозбереження вам, ймовірно, не прийдуть сповіщення на телефон або планшет про нові повідомлення та інші важливі події. Багато доведеться перевіряти вручну — пам'ятайте про це, якщо чекаєте важливих новин з соціальних мереж або чатів.


Сподобалась стаття? Подякуйте автору