Як обрати камеру відеоспостереження?

2024-04-13 17:47
59
Ця стаття на мовах: UA / RU

t.me


Стаття у розділах:

Відеонагляд Загальна інформація

Зміст

Види камер відеоспостереження

В 2013 році відеокамери стандарту AHD з'явилися на світлі, коли розробникам з Кореї вдалося показати, що навіть аналогові відеокамери можуть забезпечити чітке зображення високої якості. Це відкриття спричинило масове виробництво обладнання нового стандарту компаніями з усього світу. 

Технологія AHD особливо зручна для передачі даних через звичайний коаксіальний кабель, при цьому вимоги до якості самого кабелю мінімальні, на відміну від цифрових моделей, які частіше вимагають більш високої якості кабелю.

Цифрове зображення обробляється без шумів та засвітів, дозволяючи розширити динамічний діапазон та налаштувати різноманітні параметри, такі як чутливість інфрачервоного підсвічування. AHD-відеокамери здатні передавати дані на великі відстані та працювати на роботизованому управлінні. Усі відеокамери HDCVI передають стисле відео у форматі 1080р, а також аудіо і сигнали управління через коаксіальний кабель, що робить зайвим використання трьох окремих кабелів для різних типів передачі. Затримки у роботі з відео в реальному часі немає, і оригінальна якість зображення зберігається без стиснення. Стандарт HDCVI 3.0 підтримує роздільну здатність до 4К. 

Технологія відеокамер HD TVI також передає відео з роздільною здатністю 1080 і 720 по коаксіальному кабелю. Багато експертів вважають, що майбутнє відеоспостереження належить саме цим форматам, оскільки TVI, крім відео, передає аудіо, сигнали керування функціями OSD-меню та поворотними камерами прямо через інтерфейси відеореєстраторів. Через канали TVI можна підключати аналогові камери - у інших форматах ця можливість недоступна.

IP-камера - це відеокамера з можливістю бездротового підключення через 3G, 4G, Wi-Fi або кабель Ethernet. Вона працює без подвійного перетворення сигналу в прогресивній розгортці, і відео та аудіопотік передаються паралельно один одному. Завдяки високому ступеню стиснення, записи займають менше місця на носіях, і не потрібно використовувати продуктивний відеореєстратор. IP-камера безперебійно працює у дистанційному режимі і не викликає конфліктів з іншим обладнанням. 

Серед переваг IP-відеокамер: 

  • автономна робота без підключення до ПК; 
  • можливість цілодобового спостереження без комп'ютера, що працює 24/7;
  • для повноцінного відеоспостереження достатньо роутера та IP-адреси; 
  • чудово видні дрібні деталі на відео;
  • можливість збільшення зображення без втрати якості;
  • мінімальне навантаження на процесор комп'ютера або ноутбука. 

Гібридні відеокамери MHD - це мультиформатне обладнання для передачі аудіо та відео високої якості. Вони мають роздільну здатність 1080p, інфрачервоне підсвічування, детектор руху та інші корисні функції. 

Однією з основних переваг є низькі вимоги до параметрів кабелів - наприклад, MHD-камеру можна підключити до системи проводів аналогового обладнання. Відеокамера та реєстратор працюють відмінно на відстані до 500 метрів, а якість зображення можна порівняти з цифровим обладнанням за значно меншу вартість.

Як вибрати камеру відеоспостереження


Найбільш зручним вважається обладнання з аналітичним модулем, якісним звуком та бездротовим інтерфейсом. 

Аналітика - це важлива функція, яку багато сучасних виробників вбудовують у свої пристрої. Вона включає в себе детекцію залишених та віднесених предметів, фіксацію осіб у кадрі та рух у заборонених напрямках. Аналітичні модулі зазвичай вбудовуються у внутрішні камери, що робить їх стійкими до погодних умов, таких як дощ або сніг. Проте вони ефективні переважно у порожніх приміщеннях, і не завжди працюють на зайнятих місцях. 

Щодо звуку, якісний аудіомодуль корисний для багатьох сценаріїв, таких як операторські зали банків або ворота проїзду. Камери з вбудованим мікрофоном спрощують монтаж, оскільки звук та відео передаються по одному дроту, що економить час та кошти. 

Щодо бездротового інтерфейсу, IP-камери найчастіше використовуються, оскільки вони надійно захищені від несанкціонованого доступу і можуть працювати на значних відстанях від реєстратора. Варто зазначити, що навіть бездротовим камерам потрібен кабель живлення, тому область їх встановлення обмежена можливістю підключення до електромережі.

При виборі IP-камери слід керуватися кількома ключовими критеріями.

Місце встановлення: Визначте, чи потрібна камера для внутрішнього чи зовнішнього використання. Зовнішні камери мають бути стійкими до погодних умов та вандалозахищеними, тоді як внутрішні можуть бути меншого розміру та менш видимими.

Розмір камери: Виберіть розмір камери відповідно до потреб місця встановлення. Менші камери можуть бути більш прихованими, але вам може також знадобитися антивандальний захист.

Освітлення: Врахуйте умови освітлення в місці встановлення. Для цілодобового спостереження вибирайте камери з інфрачервоним підсвічуванням або автодіафрагмою для змінного освітлення.

Загальний план або деталізація: Залежно від потреб виберіть камери з роздільною здатністю та фокусною відстанню, які відповідають вашим вимогам до зображення.

Грамотне зберігання: Важливо обрати камеру з ефективними алгоритмами стиснення та можливістю роботи з архівом для економії мережевого простору.

Картинка + звук: Вибирайте камери з вбудованим динаміком та мікрофоном для збільшення рівня безпеки та можливості вступати в контакт з порушниками.

Живлення: Розгляньте варіанти живлення камер, такі як PoE, який дозволяє передавати живлення та дані по одному кабелю.

У сучасних IP-камер є три види живлення: 

  • 12В DC; 
  • 24В АС; 
  • технологія PoE.

Найзручніший – третій варіант із передачею всіх даних по одному кабелю. А при потужності 60W технологія HighPoE не тільки передає живлення та дані, а й обігріває обладнання за сильних мінусових температур.

Додаткові опції: Розгляньте додаткові функції, такі як стеження, детектор руху, маски приватності та висока швидкість трансляції для підвищення ефективності вашої системи відеоспостереження.


Сподобалась стаття? Подякуйте автору