Що обрати дизайнеру? Комп'ютер чи ноутбук?

2024-04-17 20:45
86
Ця стаття на мовах: UA / RU

t.me


Стаття у розділах:

Загальна інформація

Зміст

Критерій вибору техніки для дизайнера: комп'ютер чи ноутбук

При виборі між комп'ютером і ноутбуком для дизайнера слід враховувати декілька факторів:

Ноутбуки є мобільними та компактними, на них можна працювати в різних місцях;
для виконання складних завдань у сфері дизайну часто потрібна висока продуктивність, якою володіють стаціонарні комп'ютери.
Ноутбуки для дизайну повинні бути потужними, з високим роздільним розширенням екрана, а також за бажанням підтримкою стилуса для роботи з графікою. Деякі підходящі моделі — універсальний Apple MacBook Pro 15 з дисплеєм Retina, продуктивний ASUS TUF Gaming F15, а також функціональний Dell XPS 17 9710. З бюджетних моделей — трансформер Lenovo YOGA 520-14IKBR, практичний Huawei MateBook D15.

У комп'ютерах можна модернізувати конфігурацію та підключати додаткове обладнання, а також монітори з високим роздільним розширенням.

Стаціонарний комп'ютер зазвичай має більш потужне залізо порівняно з ноутбуками тієї ж цінової категорії. Він може легко справлятися з ресурсоємними завданнями у сфері графічного дизайну.

Якщо вам часто доводиться працювати поза офісом або вдома, більш підходящим варіантом буде ноутбук. Але коли потрібна висока продуктивність і ви думаєте у майбутньому покращити параметри пристрою, варто розглянути варіант складання ПК.

Важливою складовою робочого місця дизайнера є великий, якісний монітор, який точно відтворює кольори та не має ніяких проблем у вигляді битих пікселів або блисків.

Обсяг оператвної пам'яті RAM

Оперативна пам'ять відіграє критичну роль у ефективній роботі дизайнера, особливо при обробці великих файлів та складних проектів.

При роботі з високоякісними зображеннями, відеофайлами та 3D-моделями, достатній обсяг оперативної пам'яті дозволяє програмам ефективно завантажувати та обробляти дані.

Важливі аспекти:

— для обробки складних файлів та роботи з масштабними проектами рекомендується мати не менше 16 ГБ оперативної пам'яті;
— для комфортної роботи з кількома додатками одночасно та виконання різних завдань рекомендується використовувати 32 ГБ оперативної пам'яті;
— тип (DDR4 або DDR5) та швидкість оперативної пам'яті впливають на продуктивність та швидкодію системи.

Диск для збереження інформації

Жорсткий диск відіграє ключову роль у роботі дизайнера, впливаючи на швидкість завантаження проектів та загальну продуктивність системи. SSD диски відчутно переважають HDD за швидкістю читання та запису даних, але другий варіант надійніший та доступніший за ціною. Завдяки відсутності рухомих частин SSD забезпечують швидший доступ до інформації. Ідеально підійдуть SSD диски KingSpec об'ємом 1 Тб або 512 Гб. Для прискорення завантаження проектів та підвищення відгукливості системи рекомендується використовувати SSD як системний диск та для зберігання активних проектів. При наявності обох типів дисків, HDD слід використовувати для зберігання архівних даних та резервних копій, а SSD - для активних проектів, що підвищить доступ до них та покращить продуктивність.

Тип монітору та його роздільна здатність

Монітор відіграє важливу роль у розробці дизайн-проектів. Його роздільна здатність і тип матриці впливають на якість відображення. Для точного відтворення кольорів дизайнерам рекомендується вибирати монітори з роздільною здатністю не менше 1440p Quad HD.

Типи моніторів, такі як IPS, OLED і TN, мають різні характеристики передачі кольорів, рівня чіткості і кутів огляду. Віддають перевагу моніторам з технологією IPS і OLED, оскільки вони передають глибину кольору, але їх вартість вища.

Рівень передачі кольорів особливо важливий для дизайнерів, які працюють з кольоровими схемами та графікою. Ідеальним варіантом є монітори з підтримкою 100% sRGB або більш високою і з калібрувальними можливостями.

Також важливий розмір екрану. Для комфортної роботи підійде діагональ не менше 27 дюймів.

При виборі монітора слід враховувати наступні параметри:

  • оптимальна продуктивність у моніторів з частотою оновлення від 60 Гц і часом відгуку менше 5 мс;
  • висока частота оновлення і низький час відгуку монітора запобігають розмиттю рухомих об'єктів і створюють плавні переходи.

Монітор Acer 27" Nitro підходить для дизайну, а також для ігор. Те саме можна сказати і про моделі Acer CB272Ubmiiprx 27" і Samsung 32".

Процесор

Дизайнери часто працюють з кількома програмами одночасно. Багатозадачність процесора визначає його здатність ефективно обробляти одразу кілька програмних завдань.

Для дизайну потрібен чіп з кількістю ядер мінімум 6 або 8 для плавного виконання дій. При виборі віддавайте перевагу процесорам з вищою тактовою частотою, особливо при роботі з "важкими" додатками.

У стаціонарних ПК рекомендується встановлювати процесор, починаючи від Intel i3 10100 — цього буде достатньо для базових завдань початкуючого дизайнера. Потужні чіпи, такі як Intel i7 або i9, підійдуть для будь-яких графічних завдань. Можна розглянути процесор Intel Original Core i7 або аналог від AMD — Ryzen 7 5800X.

Відеокарта

Багато графічних додатків, таких як Adobe Creative Cloud, AutoCAD і Blender, використовують GPU для прискорення обробки графіки та підвищення загальної продуктивності. Вибирайте відеокарти з високою продуктивністю в графічних додатках, зважаючи на їх сумісність з використовуваним програмним забезпеченням.

Що враховувати:

  • при рендерингу зображень та 3D-сцен відеокарта бере на себе значну навантаження;
  • потужна GPU прискорює процес створення візуальних ефектів та фотореалістичних зображень;
  • для завдань рендерингу потрібні відеокарти з великою кількістю ядер CUDA від NVIDIA або потоків від AMD, а також з високою продуктивністю пам'яті VRAM.

Сучасні технології Ray Tracing NVIDIA RTX та Tensor Cores можуть значно покращити якість графіки та прискорити виконання специфічних завдань. NVIDIA 2060 або 2070 гарантують відмінну графіку як у дизайні, так і у іграх. Відмінний приклад — відеокарта MSI PCI-E 4.0 RTX 3070.

Для продвинутих спеціалістів, яким потрібна підвищена обчислювальна потужність, важливо, щоб у ноутбуках були встановлені сучасні моделі відеокарт.

Один із варіантів ноутбука для дизайну з хорошою та відносно недорогою відеокартою AMD Radeon RX 5500M на 4 Гб — MSI Bravo 15 B5DD-415XRU.

Тип завдань та програмне забезпечення

Що зазвичай роблять у графічному дизайні:

  • створюють логотипи, рекламні банери та інші графічні елементи;
  • використовують програми — Adobe Creative Cloud, Photoshop, Illustrator, InDesign, CorelDRAW.

У процесі 3D-моделювання відбувається створення тривимірних моделей для анімації, ігор, архітектурного дизайну. Програми AutoCAD, Blender, Autodesk 3ds Max, Cinema 4D потребують потужний багатозадачний процесор, продуктивну відеокарту з підтримкою OpenGL, а також великий обсяг оперативної пам'яті.

Спеціалісти в області веб-дизайну створюють інтерфейси для сайтів та графічні елементи для онлайн-проектів. Дизайнери користуються такими наступними популярними програмами — Adobe XD, Sketch, Figma, а також їхніми десктопними версіями.

Для роботи в Photoshop потрібно багато оперативної пам'яті, щоб без проблем обробляти складні зображення. Робота Illustrator залежить від процесора — наскільки він адаптований до завдань, пов'язаних з векторною графікою. Щоб використовувати InDesign, необхідний процесор з високою тактовою частотою для роботи з багатосторінковими документами.

Якщо дизайнерська програма потребує встановлення, можна переглянути в інформації про продукт, якими параметрами повинен володіти підходящий ПК або ноутбук.

Підсумки

Для збирання комп'ютера дизайнера необхідно підібрати відповідні та сумісні компоненти — процесор з високою продуктивністю, відеокарту з великим обсягом пам'яті та якісний великий монітор з яскравими, але природними відтінками.

Якщо ви вирішили збирати стаціонарний ПК, інші комплектуючі можна вибрати відповідно до ваших уподобань та бюджету. У випадку, якщо ви вагаєтеся між придбанням ноутбука для роботи з графікою, детально вивчіть його характеристики та будьте готові до того, що він буде коштувати більше. Ноутбук підійде тим, хто готовий платити за мобільність та можливість роботи поза домом.

Конфігурація пристрою повинна відповідати принаймні початковим вимогам для роботи з графікою. Якщо ви новачок у дизайні, можна почати з придбання простішої моделі. Однак більш розумним рішенням буде купівля якісного та потужного пристрою, на якому також можна отримувати задоволення від ігор, перегляду фільмів та виконання особистих завдань.


Сподобалась стаття? Подякуйте автору