Дістаємо OEM ключ активації Windows із BIOS

2024-02-05 15:39
464
Ця стаття на мовах: UA / RU

t.me


Стаття у розділах:

Десктопні ОС

Останнім часом Microsoft змінила спосіб ліцензування своїх OEM-продуктів, зокрема операційної системи Microsoft Windows. Мова йде про ті види ліцензій, які, як правило, передвстановлюються на ноутбуки та системні блоки виробником чи збирачами, а саме OEM-ліцензії, ліцензії для розробників та версії для одного мовленнєвого регіону (single language).

Раніше, коли ви купували ноутбук з встановленою Windows 7, на задній стороні обладнання ви могли виявити наклейку з найменуванням придбаної ліцензії та її ключем активації, який зазвичай складався з 25 символів. Але з моменту виходу Windows 8 змінилися способи поширення ліцензій, і тепер на зворотному боці вашого ноутбука ви виявите лише фірмовий лейбл Microsoft, який і підтверджує право використання операційною системою. На цьому лейблі не буде ні найменування ліцензії, ні ключа на наклейці!


Причина цих змін пов'язана із впровадженням технології UEFI BIOS, яка дозволяє вшивати ліцензійний ключ безпосередньо в BIOS. Активація системи, у цьому випадку, відбувається автоматично, без необхідності ручного введення ключа активації. Це здійснюється за умови, що на ноутбуці встановлена та редакція операційної системи, для якої передвстановлено серійний номер.

Якщо ви купили ноутбук з ліцензією для одного мовленнєвого регіону і потім оновили систему до професійної версії, система може залишитися неактивованою. У такому випадку перевстановлення операційної системи може вимагати особливих кроків:

Звернутися до служби технічної підтримки виробника обладнання, що може забрати часу та грошей. При цьому система буде відновлена до базових налаштувань, і особисті дані будуть видалені.

Скористатися засобами відновлення Windows, що призведе до відкату системи до початкового стану. Однак це може відновити систему з демо-програмами та зайвими утилітами.

Якщо розділ відновлення відсутній, можна завантажити дистрибутив операційної системи, відповідної придбаній ліцензії. Потім провести чисту установку, але це може викликати складнощі з пошуком офіційних дистрибутивів від Microsoft.

Важливо витягнути ліцензійний ключ з BIOS для подальшої ручної активації системи через Інтернет або за телефоном, особливо якщо відбулася чиста установка. Для цього можна використовувати командний рядок і виконати команду: 

wmic path softwarelicensingservice get oa3xoriginalproductkey

Якщо всі дії виконані правильно, у вікні повинен з'явитися ліцензійний ключ вашої операційної системи Windows. У подальшому рекомендується записати його окремо і використовувати для майбутніх перевстановлень.

Слід відзначити, що цей ключ після перевстановлення системи активує саме ту копію Windows, яку ви придбали раніше. Якщо ви перевстановили Windows іншої редакції, вихідний ключ буде некоректним.


Сподобалась стаття? Подякуйте автору