Як завантажити Windows 10 з офіційного сайту: 3 способи

2024-02-05 19:41
327
Ця стаття на мовах: UA / RU

t.me


Стаття у розділах:

Десктопні ОС

Зміст

Незважаючи на те, що Windows 11 була представлена більше п’яти років тому і отримала певний успіх, Windows 10 продовжує залишатися популярною серед користувачів. Багато людей віддають перевагу стабільності та знайомому інтерфейсу Windows 10, і можуть легко завантажити її безпосередньо з веб-сайту Майкрософт. Хоча багато користувачів не поспішають переходити на нові версії операційної системи, важливо враховувати, що технології швидко розвиваються, і Майкрософт може надавати оновлення та покращення для обох версій, щоб задовольнити потреби користувачів. Рекомендується відстежувати новини від Майкрософт, оскільки це може вплинути на стратегію підтримки операційних систем.

Використовуючи Media Creation Tool (МСТ) від Майкрософт

Щоб отримати образ операційної системи Windows 10, використовуючи Media Creation Tool (МСТ) від Майкрософт, слід виконати наступні кроки. Спочатку, у пошуковому рядку вводимо “Mediacreation звантажити”. Один з верхніх результатів повинен бути офіційний сайт Microsoft. Перейшовши на сторінку, важливо уникати натискання кнопки “Оновити зараз” у верхній частині вікна. Замість цього, перейдіть нижче на сторінку та запустіть “Завантажити засіб зараз”. Невелика утиліта МСТ буде завантажена на комп’ютер лише за кілька хвилин.

Після запуску МСТ з браузера рекомендується закрити інші активні програми, щоб уникнути використання оперативної пам’яті та сповільнення процесу створення образу Windows. Програма МСТ автоматично перевіряє наявність вільного дискового простору, важливого для успішної установки ОС. Для встановлення Windows 10 рекомендується мати мінімум 16-20 ГБ вільного простору на вінчестері.

Під час інсталяції МСТ виведе ліцензійну угоду для підтвердження та ознайомлення. Далі утиліта пропонує вибрати між оновленням та створенням носія для завантаження, рекомендується обрати другий варіант. Якщо ваш комп’ютер підтримує 64-бітну архітектуру, вибір 64-бітного варіанту необов’язковий. Ви можете відзначити відповідний чекбокс або обрати архітектуру (х86, х64 або обидва) у вкладці “Архітектура”.

Наступний крок – вибір типу носія: USB-пристрій або ISO.

В подальших розділах розглянемо обидва ці варіанти докладніше.

 

Для завантаження Windows 10 на флешку з офіційного сайту використовується Media Creation Tool (МСТ).

Ось інструкція зі створення образу на флешці:

 1. Носій і вимоги: Вам знадобиться флеш-накопичувач не менше 8 ГБ. Перед початком процесу переконайтеся, що на флешці немає важливих файлів, оскільки МСТ очистить її перед записом.
 2. Запуск МСТ: Запустіть Медіа Креейшн Тул (Media Creation Tool) та вставте флешку в комп’ютер.
 3. Вибір носія: Утиліта автоматично розпізнає підключені пристрої USB. Якщо у вас одна флешка, просто натисніть “Далі”.
 4. Створення образу: МСТ розпочне процес завантаження Windows на комп’ютер і створення образу операційної системи на флешці. Цей процес зазвичай займає приблизно 15-30 хвилин.

Після завершення процесу ви можете використовувати цю флешку для встановлення чи відновлення Windows 10 на своєму комп’ютері.

Зауважте, що ця інструкція стосується створення рятувальної флешки, що може бути використана для встановлення або відновлення операційної системи на вашому ПК.

Як стягнути ISO образ Windows 10

Ключова відмінність другого способу полягає в наступному — замість вибору флешки відкриється віконце, в якому можна змінити шлях для запису ISO файлу. Якщо ви з його допомогою потім спробуєте встановити Windows, будуть доступні домашня (Home), профі (Pro) і навчальна версія (Education). Якщо захочете потім перейти на інший різновид ОС, наприклад, на LTSC, то зі старим ключем активації це не вийде. Зате вдалося завантажити Windows 10 в стандарті ISO з офіційного сайту Microsoft, як годиться. Основні відмінності між доступними версіями:

 HomeProEducation
AppLocker+
BitLocker++
Direct Access+
Windows To Go+
Пісочниця++
Віддалений робочий стіл++

Відмінності є суттєвими для фахівців, але більшість звичайних користувачів різниці між цими варіаціями не відчувають.

 

Завантаження Windows 10 за допомогою Rufus

Додаток займає близько 1 Мб, звантажуватися безплатно за пару секунд з офіційного сайту Rufus. На ньому викладено як настановну, так і портативну версію. За допомогою утиліти можна:

 1. Завантажувати Windows та створювати завантажувальну флешку.
 2. Працювати з наявним ISO-файлом.

Варіант із завантаженням

При першому запуску програмаа видасть запит про автоматичну перевірку оновлень. Якщо хочете замість того, щоб вдаватися в питання, як швидко завантажити оригінальний образ Windows 10, доручити це утиліті — дайте відповідь «Так». Стане активним меню «Вибрати» і в ньому буде пункт «Завантажити».

При завантаженні відкриється вікно вибору:

 • версії операційної системи,
 • її релізу,
 • видання,
 • мови,
 • архітектури.

Вибираємо потрібні пункти й для наочності завантаження активуємо чекбокс, що означає, що завантаження буде здійснюватися за допомогою браузера.

Варіант без стягування

Після запуску додатка в меню «Пристрої» підтягнеться флешка, з якою Rufus робитиме завантажувальну. Насамперед утиліта зітре на ній усі файли. Якщо є щось потрібне, подбайте про збереження інформації на інший носій.

За допомогою кнопки «Вибрати» у провіднику вказуємо ISO-образ на комп’ютері або ноуті. Вибираємо параметри завантажувача:

 • Стандартне встановлення.
 • To go — для запуску Windows із флешки без установки.

Наступне меню — схема розділу, в ньому два варіанти: GPT або MBR. Перший — більш просунутий варіант, але він не підходить для слабких комп’ютерів, БІОС може відмовитися завантажуватися з такої флешки. Втім, завантажувальний носій можна створити наново.

Залишилось вибрати файлову систему. З цього приводу є два варіанти, NTFS сучасніше та відмовостійкіше FAT32. Тиснемо на старт і отримуємо результат.

Як завантажити Windows 10 із сайту Microsoft без спеціальних програм?

Майкрософтівці ось уже кілька років не хочуть давати завантажувати «десятку» з їхнього сайту без МСТ. Охочі обійти це обмеження доводиться шукати хитрки, як без утиліти ISO завантажити образ відповідної Windows 10. Один із варіантів будується на переході в режим розробника. Відкрити його в Хромі можна, натиснувши F12. Далі у правому вікні клацаємо на іконку емуляції перегляду сторінки через мобільний пристрій. Оновлюємо сторінку, після чого на ній з’являється інтерфейс, що забезпечує пряме завантаження з сайту. Потрібно вибрати випуск Windows, мову, архітектуру і процес піде.

А ось отримати образ Windows 11 можна без цих проблем. Майкрософтівці спростили процедуру, виклавши на одній сторінці сайту посилання для стягування ІСОвського образу та МСТ. Користувач вирішує самостійно: користуватись МСТ або Руфусом. Останньою утилітою можна, до речі, звантажити не лише «десятку», а й одинадцяту Windows.


Сподобалась стаття? Подякуйте автору