Створюємо інсталяційну флешку Windows 10/11 використовуючи MAC

2024-03-26 14:13
943
Ця стаття на мовах: UA / RU

t.me


Стаття у розділах:

Десктопні ОС

Зміст

В даній інструкції детально описаний процес створення завантажувального флеш-накопичувача Windows 10 на Mac OS X для подальшої установки системи або Boot Camp (в окремий розділ на Mac), або на звичайний ПК чи ноутбук. Хоча способів запису завантажувального флеш-накопичувача Windows в OS X не так багато порівняно з Windows-системами, але відомих нам достатньо для виконання цього завдання.

Новачок може посміятися над ідеєю встановлення Windows на Mac. Однак якщо у вас є Mac і певні завдання, для виконання яких потрібна робота в ОС Windows (що часто буває), то ця ідея перестає здаватися смішною.

У рамках ІТ-аутсорсингу наші клієнти часто віддають перевагу техніці Apple, яка, як і будь-яка інша, потребує своєчасного технічного обслуговування та професійного підходу до програмного забезпечення. Такі завантажувальні флеш-накопичувачі з Windows є невід'ємним інструментом для наших системних адміністраторів.

Завантажувальний флеш-накопичувач UEFI з Windows 10 в Mac OS X

Простий спосіб запису установочного флеш-накопичувача з Windows 10 на комп'ютері Mac.

Перед тим, як розпочати роботу, переконайтеся, що адаптер живлення для Mac підключений, щоб уникнути розрядки акумулятора ноутбука під час створення завантажувального диска. Також забезпечте активне підключення до Інтернету для можливості завантаження оновлень.

Для використання цього методу вам знадобиться накопичувач об'ємом не менше 8 ГБ, який необхідно відформатувати у формат FAT32. Для цього запустіть програму "Дискова утиліта" (можна знайти через пошук Spotlight або в папці Програми - Утиліти).

У "Дисковій утиліті" виберіть підключений флеш-накопичувач ліворуч і натисніть "Видалити". Встановіть параметри форматування на MS-DOS (FAT) і схему розділів Master Boot Record (обов'язково використовуйте латиницю при заданні імені). Натисніть "Видалити".

Також вам знадобиться образ ISO, змонтований в OS X (просто двічі клацніть по файлу, і образ автоматично змонтується).

На офіційному веб-сайті Microsoft можна безкоштовно завантажити файли ISO для Windows 10. Виберіть версію Windows 10 і мову, а потім завантажте відповідний файл ISO. Як це зробити написано в нашій статті.

Після завантаження ISO збережіть його в зручному місці, наприклад на робочому столі або в папці завантажень.

Останній крок - скопіюйте весь вміст змонтованого образу Windows 10 на флешку. Використовуйте Термінал OS X для цього, щоб уникнути помилок при копіюванні певних файлів.

У Терміналі введіть команду cp -R шлях_до_змонтованого_образу /шлях_до_флешки і натисніть Enter. Зачекайте, поки процес копіювання завершиться (це може зайняти час, особливо на повільних USB-накопичувачах), не закривайте Термінал до завершення операції.

Після завершення процесу ви отримаєте готовий установочний USB-накопичувач Windows 10, який можна використовувати для установки операційної системи або для відновлення системи на комп'ютерах з UEFI.

Boot Camp Assistant

Boot Camp Assistant - це інструмент, який надається в Mac OS X для створення завантажувального USB-накопичувача з Windows та подальшої установки системи в окремому розділі жорсткого диска або SSD на комп'ютері Mac. Цей інструмент дозволяє вибирати між Windows та OS X при завантаженні.

Процес створення завантажувального установочного USB-диска Windows 10 на Mac на базі Intel досить простий, оскільки підтримується Boot Camp. Ви можете використовувати вбудований в macOS Boot Camp Assistant для установки Windows на Mac та створення завантажувального USB-накопичувача встановлювача, не вдаючись до програм сторонніх розробників.

Отримана таким чином завантажувальна флешка з Windows 10 успішно працює не лише на Mac, але і на звичайних ПК та ноутбуках. Вона може бути використана для установки операційної системи як у режимі Legacy (BIOS), так і в режимі UEFI, і в обох випадках установка пройде успішно.

Для створення завантажувального USB-накопичувача Windows 10 виконайте наступні кроки:

  1. Завантажте ISO-файл Windows 10 з офіційного веб-сайту Microsoft. Як це зробити, показано у нашій статті.
  2. Підключіть флеш-накопичувач USB (об'ємом не менше 8 ГБ) до Mac та переконайтеся, що він вірно відформатований. Ви можете це зробити через програму "Дискова утиліта", вибравши USB-накопичувач та формат "MS-DOS (FAT)".
  3. Запустіть Boot Camp Assistant з папки "Програми > Утиліти" або наберіть "Boot Camp" у пошуку Spotlight.
  4. У Boot Camp Assistant виберіть "Продовжити", а потім "Створити установочний диск Windows 10".
  5. Виберіть раніше завантажений файл Windows 10 та виберіть USB-накопичувач як місце призначення.
  6. Натисніть "Продовжити" та дочекайтеся завершення процесу створення завантажувального USB-накопичувача. Це може зайняти деякий час в залежності від швидкості USB-накопичувача та комп'ютера Mac.

Після завершення процесу ви можете вийняти USB-накопичувач та використовувати його для установки Windows 10 на ПК. Тепер у вас є готова завантажувальна флешка Windows 10 для установки операційної системи.


Сподобалась стаття? Подякуйте автору