Де краще зберігати фото і відео, щоб не втратити все?

2024-03-22 20:59
159
Ця стаття на мовах: UA / RU

t.me


Стаття у розділах:

Загальна інформація

Зберігати фотографії і відео безпечно можна в декількох місцях одночасно, щоб уникнути втрати даних у разі випадкового знищення або поломки пристрою. Ось декілька рекомендованих способів збереження:

Хмарні сервіси: Сервіси, такі як Google Drive, Dropbox, iCloud, OneDrive тощо, надають можливість зберігати ваші файли в Інтернеті. Це зручно, оскільки ви можете отримати доступ до них з будь-якого пристрою з Інтернет-підключенням. Зберігати можно, але варто пам'ятати та розуміти, що такий спосіб зберігання залежить від швидкості інтернету, а також усі ці компанії не несуть відповідальність за збереження ваших файлів. Також залишається ймовірність злому вашого аккаунта, і тоді інформація може потрапити не в ті руки. Використання хмарних сервісів - це зручно, але не завжди безпечно.

Зовнішні жорсткі диски: Купіть зовнішній жорсткий диск і регулярно робіть на нього резервні копії важливих фотографій і відео. Зберігання даних на фізичному носії може бути надійним і безпечним.

Зовнішні диски діляться на декілька типів: флешки і карти пам’яті, портативні SSD та HDD диски. Давайте розглянемо кожний із варіантів:

  • флешки і карти пам’яті - невеликі, зручні, бувають великого розміру, але вони частіше використовуються для короткотривалого зберігання інформації, перенесення данних між девайсами. Цей варіант не рекомендовано для зберігання важливої інформації, тому що данні записані на флешку, можуть зникнути у будь-який момент через різні взаємодії на флешку, так як інформація зберігається у вигляді електричного заряду всередині чипів і цей спосіб зберігання вкрай ненадійний.

  • портативні SSD - за деякою інформацією, SSD використовує таку ж технологію, як і флешка, томуму це не надійне місце для зберігання інформації. З однієї сторони це так, тому що SSD працює за принципом флешки, хіба що влаштований набагато технічно складніше. Якщо під впливом статичної електрики дані будуть пошкодженні, то відновити їх буде неможливо, на відміну від HDD дисків. Також, якщо використовувати дешеві SSD, в яких використовуються більш дешеві чіпи, то втратити інформацію більше шансів, ніж у більш дорогих SSD відомих брендів Samsung, Intel, Crutial.

  • портативні HDD - це найкраще рішення серед портативних носіїв, так як інформація зберігається у вигляді намагніченої інформації на металевих круглих дисках. Вони мають великий термін зберігання - десятиліття. Навіть якщо статична електрика або стробок напруги пошкодить диск, то скоріш за все постраждає електронна частина, а не диски, на яких зберігається інформація. В таких випадках є можливість відновити інформацію за допомогою донорскої плати, або ж через спеціалізовані центри відновлення інформації. Ці диски також мають і застереження стосовно догляду. Вони бояться падіння, особливо під час роботи, так як швидкість обертання "блинців" з інформацією дуже велика, і при падінні диск може поцарапатись.

DVD диски: Досить ефективний метод зберігання інформації, але він має свої недоліки. Диск може пошкодитися від подряпин, що може призвести до проблем з його читанням. Хоча можна зберігати дані на ньому, рекомендується також мати додаткову копію на DVD-диску. Цей метод особливо підходить для тих, хто має великий обсяг даних та обмежений бюджет для придбання жорстких дисків. Він ідеально підходить для архівування. Хоча сучасні ПК не мають вбудованих DVD-RW програвачів, їх все ще можна придбати окремо та підключити по USB.

Локальне збереження на різних пристроях: Зберігайте копії фотографій і відео на різних пристроях, таких як комп'ютер, смартфон, планшет тощо. Це може зменшити ризик втрати даних у випадку поломки одного пристрою.

DAS, або прямопідключений зовнішній накопичувач (Direct Attached Storage): є пристроєм, який можна вважати ще кращим рішенням, ніж просто окремий HDD. DAS - це фактично спеціалізований комп'ютер для зберігання даних. Зазвичай він має можливість приймати до двох накопичувачів (залежно від моделі). Наприклад, якщо встановити два HDD диски, можна налаштувати RAID 1, де інформація автоматично копіюється на обидва диски. Якщо один з накопичувачів вийде з ладу, дані залишаться на другому. DAS підключається до комп'ютера через USB і може працювати з сучасними смартфонами.

NAS (Network Attached Storage): це пристрій, який призначений для зберігання і обміну даними у мережі. Він підключається безпосередньо до мережі Ethernet і надає централізований доступ до файлів для користувачів у мережі, незалежно від їх місцезнаходження. NAS може мати вбудовані функції резервного копіювання, обміну файлами, стрімінгового відтворення мультимедійних вмісту та інших додаткових можливостей. Це зручний і надійний спосіб організації сховища для домашнього або офісного використання.

Резервне копіювання на віддалених серверах: Ви можете скористатися послугами спеціалізованих компаній, які здійснюють резервне копіювання даних на свої сервери. Це може бути платними або безкоштовними послугами.

Незалежно від вибраного методу, важливо регулярно оновлювати ваші резервні копії і періодично перевіряти їх на доступність і цілісність даних. Бажано поєднувати декілька способів, що підвищить шанси на збереження важливої інформації. 


Сподобалась стаття? Подякуйте автору