Чому обсяг пам'яті на флешці або диску менший, ніж заявлено виробником

2024-03-28 11:21
80
Ця стаття на мовах: UA / RU

t.me


Стаття у розділах:

Загальна інформація

Є кілька причин, чому обсяг пам'яті на флеш-накопичувачі (флешці) або ж диску може бути менший, ніж заявлено виробником:

ОС та форматування файлової системи: При форматуванні та встановленні файлової системи на флешці або диску частина обсягу може витрачатися на системові файли та резервні копії. Наприклад, у форматі FAT32 кожен файл займає певну мінімальну кількість місця навіть, якщо його розмір менший.

Розділові таблиці: Деякий обсяг пам'яті може бути витрачений на розділові таблиці, які визначають структуру диска або флеш-накопичувача.

Виробничі відмінності: Виробники можуть враховувати обсяг пам'яті в інших одиницях вимірювання, таких як гігабайти (GB), а комп'ютери використовують більше точну систему вимірювання, таку як гібібайти (GiB). Наприклад, 1 GB може бути оголошено як 1 мільярд байт, тоді як 1 GiB фактично дорівнює 1 073 741 824 байтам.

Різноманітність фірмового програмного забезпечення: Деякі виробники можуть включати фірмове програмне забезпечення або драйвери на флеш-накопичувачі, що займає частину пам'яті.

Дефектні сектори: Інколи пам'ять може бути втрачена через дефектні сектори, які виробник маскує або які не можна використовувати через помилки.

Використання пам'яті для системних потреб: В деяких випадках певна кількість пам'яті може використовуватися для системних потреб, таких як забезпечення надійності даних або підтримка технологій шифрування.

Якщо у вас з'явився диск на 931 ГБ замість заявлених 1 ТБ, або картка microSD показує 29,8 ГБ замість 32 ГБ, не турбуйтеся, вас не обдурили. Однак іноді причина може бути іншою. Наприклад, на диску може бути прихований розділ, де виробник розмістив програмне забезпечення для резервного копіювання та відновлення даних.

Ще одна можлива причина зменшення доступного простору на диску може бути пов'язана з SSD, де частина пам'яті використовується контролером для метаданих, запасних секторів та керування зносом носія. Це робиться для підвищення терміну служби та продуктивності SSD.

Загалом, ці фактори можуть призводити до того, що фактичний обсяг доступної пам'яті на флешці або диску буде меншим, ніж заявлено виробником.


Сподобалась стаття? Подякуйте автору