Загубився чи у вас вкрали телефон?

2024-04-12 19:41
43
Ця стаття на мовах: UA / RU

t.me


Стаття у розділах:

Загальна інформація

Зміст

Якщо ваш телефон вимкнутий, розряджений або вкрадений, є кілька способів відстеження його місцезнаходження:

Використання сервісу відстеження місцезнаходження.

Багато сучасних смартфонів мають вбудовані функції відстеження місцезнаходження, які можна активувати через обліковий запис Google або iCloud. Ви можете увійти до свого облікового запису на веб-сайті відповідного сервісу та перевірити останнє відоме місце знаходження вашого телефону.

Android

Активація сервісу "Find My Device" в Google, також відомого як "Знайти мій пристрій", дозволяє вам відстежувати місцезнаходження та віддалено керувати своїми пристроями Android, такими як смартфони або планшети. Ось кроки для активації:

Перевірте, чи ввімкнена служба місцезнаходження: Перш ніж активувати "Find My Device", переконайтеся, що на вашому пристрої ввімкнена служба місцезнаходження. Це можна зробити в налаштуваннях пристрою, у розділі "Місцезнаходження".

Ввімкніть "Find My Device": Для цього перейдіть до налаштувань Google на своєму пристрої. Зазвичай це можна зробити, перейшовши до "Налаштування" -> "Google" або "Аккаунти Google". У розділі "Безпека" або "Захист" знайдіть опцію "Знайти мій пристрій" або "Find My Device" і переконайтеся, що вона включена.

Ввійдіть в обліковий запис Google: Переконайтеся, що ви увійшли в свій обліковий запис Google на пристрої. Вам може бути запропоновано ввести пароль облікового запису Google для підтвердження вашої особи.

Дозвольте доступ до місцезнаходження: Вам може знадобитися дати дозвіл на доступ до місцезнаходження вашого пристрою для сервісу "Find My Device". Підтвердіть цей запит, якщо він з'явиться.

Перевірте налаштування: Після активації служби перевірте її налаштування, щоб впевнитися, що все налаштовано правильно. Ви можете зробити це, перейшовши за адресою https://www.google.com/android/find на комп'ютері або мобільному пристрої та увійшовши в свій обліковий запис Google.

Після активації "Find My Device" ви зможете використовувати цей сервіс для відстеження місцезнаходження свого пристрою, віддаленого блокування або видалення даних, а також для віддаленого відтворення звуку на пристрої, щоб знайти його, якщо він загублений в домі.

iPhone

Для пошуку вимкненого iPhone краще підготуватися заздалегідь, адже це спростить процес. Якщо у вас є iPhone з версією iOS 7 і вище, ви можете скористатися функцією "Знайти iPhone".

Активувати "Знайти iPhone": Переконайтеся, що функція "Знайти iPhone" активована на вашому пристрої. Ви можете перевірити це в налаштуваннях, у розділі iCloud.

Використовуйте веб-сайт iCloud: Якщо ваш iPhone загублено або вкрадено, відкрийте веб-сайт iCloud.com у браузері. Увійдіть до свого облікового запису iCloud і перегляньте інформацію про розташування вашого пристрою. Сервіс покаже останню відому локацію або місце розташування в реальному часі, якщо ваш iPhone включено.

Активуйте "Режим пропажі": Якщо ви попередньо підключили "Знайти iPhone", ви можете активувати "Режим пропажі". Це дозволить заблокувати ваш пристрій навіть у разі, якщо він вимкнений. Після включення пристрою "Режим пропажі" буде автоматично активований.

Пам'ятайте, що для коректної роботи функції "Знайти iPhone" ваш пристрій повинен бути підключений до Інтернету, і служба місцезнаходження повинна бути увімкнена.

Використання додатків відстеження.

Існують додатки третіх сторін, які можна встановити на ваш телефон перед втратою або крадіжкою. Ці додатки можуть відстежувати місцезнаходження вашого телефону навіть у разі вимкнення або розрядження.

Звернення до оператора мобільного зв'язку.

Зверніться до свого оператора мобільного зв'язку. Вони можуть допомогти вам відстежити місцезнаходження вашого телефону або навіть відключити його від мережі, щоб запобігти його використанню зловмисниками.

Повідомлення про втрату або крадіжку.

Коли ви точно знаєте, що ваш телефон був втрачений поза дому, будь то у гостях або в кафе, підготуйтеся до відвідування поліції. Спершу, зіберіть всі можливі докази того, що телефон належить вам. Для цього вам знадобиться чек, гарантійний талон, коробка, інструкція та будь-які інші документи, які підтверджують ваші права на власність. Якщо ви оплачували покупку картою, зверніться до продавця з проханням відновити документи. Якщо ви маєте дані про місцезнаходження телефону, збережіть їх у цифровому або друкованому форматі. Це значно полегшить завдання поліції у відстеженні зловмисника.

У поліції вам потрібно буде написати заяву про втрату техніки. Бажано також отримати копію цієї заяви. Збережіть копії всіх документів, які ви передали поліції, і візьміть їх із собою в день звернення. Як тільки ви виявите, що ваш телефон був втрачений, заблокуйте SIM-карту. Найбільш надійний спосіб – звернутися в офіс оператора. Технічно, у провайдера мобільних послуг є можливість відстежити місце розташування вкраденого телефону, проте вони роблять це тільки за запитом слідчого комітету. Рядові громадяни, як правило, отримують відмову при подібних запитах.

Завжди варто також мати попередньо налаштовані заходи безпеки на вашому телефоні, такі як паролі, відбитки пальців або розпізнавання обличчя, щоб запобігти несанкціонованому доступу до нього в разі втрати або крадіжки.

Що зробити для безпеки, коли щойно купив телефон

Ось кілька кроків для захисту ваших даних і забезпечення безпеки вашого смартфона:

Блокування доступу в дистанційному режимі: Встановіть складний PIN-код або активуйте доступ за біометричними даними для входу на ваш смартфон. Це робить його набагато складніше для зламування у разі крадіжки.

Резервне копіювання даних: Налаштуйте резервне копіювання даних щонайменше раз на тиждень. Це дозволить зберегти цінну інформацію в разі втрати або крадіжки пристрою.

Зберігання важливих даних в хмарі: Зберігайте фотографії, документи та відео в хмарі, а не на смартфоні. Це забезпечить доступ до важливих даних у разі потреби і дозволить вам віддалено стерти дані, якщо це буде необхідно.

Запис коду IMEI: Знайдіть на коробці або на корпусі під батареєю код IMEI і перепишіть його. Цей код може бути корисним при подачі заяви в поліцію в разі крадіжки.

Застосування цих заходів допоможе забезпечити безпеку ваших даних та зменшити ризик втрати чи крадіжки смартфону.

Активувати функцію відстежування місцезнаходження

Android:

 1. Для активації функції відстеження місцезнаходження на Android зайдіть в меню швидкого доступу та знайдіть пункт "Локація", "GPS" або "Розташування", і зробіть опцію активною.
 2. Після активації відкрийте додаток, який має доступ до визначення локації вашого смартфона, наприклад, Google Maps.
 3. Натисніть кнопку "Місце розташування" і дозвольте додатку доступ до мобільного телефону.

iPhone:

 1. Для активації геолокації на iPhone зайдіть в "Налаштування", потім перейдіть в розділ "Конфіденційність" і виберіть пункт "Служби геолокації".
 2. Якщо опція неактивна, пересуньте повзунок з крайнього лівого до крайнього правого положення. Якщо повзунок зеленіє, це свідчить про те, що визначення місцеположення працює нормально.
 3. Рекомендується активувати додаткові функції: "Пошук мережі", "Часовий пояс", "Знайти iPhone", "Облік руху" і "Калібрування компаса".
 4. Введіть обмеження на зміну налаштувань у меню гаджета, встановивши пароль в розділі "Обмеження" в "Налаштуваннях", і переконайтеся, що опція "Заборонити зміни" встановлена.
 5. Переконайтеся, що всі необхідні опції активовані перед забороною змін, а функція "Знайти iPhone" також активована.

Ці кроки допоможуть забезпечити безпеку ваших особистих даних і пристрою.

Захистити паролем

Android:

 1. Для захисту паролем, PIN-кодом або графічним ключем на Android перейдіть в "Налаштування", виберіть розділ "Безпека", а потім "Блокування екрану".
 2. Оберіть бажаний спосіб захисту: графічний ключ, пароль або PIN-код.
 3. Введіть обрану комбінацію або код двічі для підтвердження.

iPhone:

 1. Власники iPhone X або новіших моделей, а також iPads з Face ID, перейдіть у "Налаштування", виберіть "Face ID і код-пароль". Власники старіших моделей перейдіть у те саме меню, але з назвою "Touch ID і код-пароль".
 2. Натисніть "Увімкнути код-пароль".
 3. За замовчуванням пароль складається з шести цифр, але ви можете вибрати іншу комбінацію в налаштуваннях, включаючи чотирицифровий код або складний пароль.
 4. Щоб змінити старий пароль, введіть новий двічі для підтвердження.

Ці кроки допоможуть забезпечити безпеку вашого смартфону з Android або iPhone.


Сподобалась стаття? Подякуйте автору