Топ корисних функцій на смартфоні під управлінням Android

2024-04-18 10:27
52
Ця стаття на мовах: UA / RU

t.me


Стаття у розділах:

Мобільні ОС Загальна інформація

Зміст

Режим роботи однією рукою

Часто в сучасних смартфонах з передовою операційною системою, заснованою на Android, наприклад, у Galaxy S23 Ultra, є спеціальна комбінація клавіш, яка зменшує зображення до зручного керуванням однією рукою. Також є клавіатура від Google, яку можна налаштувати як основну. При натисканні та утриманні клавіші з комою вона перетворюється на меншу клавіатуру, на якій набагато зручніше та швидше вводити текст однією рукою.

Введення тексту за допомогою голосу

Більшість сучасних клавіатур, використовуючи спеціальні алгоритми перетворення мовлення на текст, дозволяють набирати повідомлення за допомогою голосу. Зазвичай для цього достатньо натиснути на мікрофончик на клавіатурі та промовити потрібний текст. При першому використанні програма може запросити дозвіл на використання мікрофона. Точність отриманого результату залежить від швидкості диктовки, точності мовлення, а також стабільності інтернет-з'єднання. За особистими враженнями на даний момент лідирує Google Keyboard. Вона більш точно розпізнає текст і має більший словниковий запас, зокрема української мови.

Smart lock

Ця функція належить до розряду безпеки. Дозволяє налаштувати смартфон так, що б при окремих умовах (на основі місцеположення, підключений bluetooth девайс) не запитувати пароль чи сканер відбитку пальця. Наприклад, якщо ви знаходитесь вдома, і телефон за допомогою геолокації це бачить, то при розблокуванні, не буде запиту паролю, або наприклад, якщо до телефону підключений по bluetooth ноутбук, то телефон також розпізнає це, як безпечне місце і не задіює пароль. Але важливо пам'ятати, що це хоча й і зручно, але все ж таки прогавина в безпеці.

Програми за замовчуванням

Android дозволяє використовувати безліч різноманітних програм, які можуть замінювати вбудовані програми смартфона. Наприклад, в смартфонах Samsung за замовчуванням використовується їх власний браузер, Samsung Browser. Проте користувачам частіше подобається використовувати Google Chrome. Заходячи в налаштування, програми, програми за замовчуванням, можна встановити Google Chrome як браузер за замовчуванням. Те ж саме можна зробити з додатком для SMS-повідомлень та навіть телефонною дзвінковою програмою. Таким чином, можна налаштувати телефон під свої потреби в повній мірі.

Розділення екрану

Розподіл екрана навпіл, незалежно від орієнтації, - це зручний інструмент, який дозволяє працювати з двома додатками одночасно, не потребуючи переключення між ними. Такий спосіб використання смартфона може бути надзвичайно корисним, коли вам потрібно працювати з даними з двох джерел, переглядати відео у фоновому режимі і т.д.

Режим розробника

Режим розробника в Android - це спеціальний режим, який надає доступ до ряду додаткових налаштувань та інструментів, призначених для розробки та налагодження програмного забезпечення на пристрої з ОС Android. Він дозволяє розробникам та тестерам виконувати такі дії, як:

Відладка програм: Режим розробника надає можливість використовувати Android Debug Bridge (ADB) для відлагодження програм, включаючи виведення логів, відслідковування помилок та інше.

Тестування на реальному пристрої: За допомогою режиму розробника можна встановлювати та запускати власні програми на пристроях безпосередньо з розробницької середовища.

Налаштування перевірки швидкості екрану: Режим розробника дозволяє включити показ частоти оновлення екрану, що допомагає визначити оптимальні параметри для плавної роботи додатків.

Доступ до додаткових налаштувань: В режимі розробника можна настроїти різні параметри, такі як масштабування вікна, обмеження фонових процесів, відображення обмежень процесора та інше.

У цілому, режим розробника дозволяє розробникам збільшити продуктивність та ефективність процесу розробки та тестування програмного забезпечення для платформи Android.

Використання телефону як робочої станції (Samsung DEX)


Samsung DeX (Desktop Experience) - это функция, которая позволяет использовать смартфон Samsung в качестве полноценного компьютера. Подключив смартфон к монитору, клавиатуре и мыши через док-станцию DeX или специальный адаптер, пользователи могут получить доступ к рабочему столу, аналогичному тому, который используется на компьютерах.

С помощью Samsung DeX пользователи могут запускать приложения, работать с файлами, обрабатывать документы и выполнять другие задачи, как на обычном компьютере. Это удобно для продуктивной работы в офисе или дома, а также для просмотра контента на большом экране.

Samsung DeX поддерживает различные режимы отображения, включая оконный режим, который позволяет запускать приложения в отдельных окнах, и полноэкранный режим, который обеспечивает максимальное использование пространства экрана.

Эта функция доступна на некоторых смартфонах Samsung, начиная с моделей серии Galaxy S8 и выше, а также на некоторых моделях планшетов.

Смартфон як вебкамера

Смартфон можна використовувати як веб-камеру для комп'ютера. Існують кілька способів зробити це:

Додатки для веб-камери: Є додатки, які дозволяють перетворити ваш смартфон на веб-камеру. Приклади таких додатків: DroidCam, IP Webcam (Android), EpocCam (iOS).

Підключення через USB: Деякі смартфони можна підключити до комп'ютера через USB і використовувати їх як веб-камеру. Для цього може знадобитися спеціальне програмне забезпечення або драйвери.

Підключення через Wi-Fi або Bluetooth: Деякі додатки дозволяють підключити смартфон до комп'ютера через Wi-Fi або Bluetooth і використовувати його як веб-камеру без проводів.

Який метод обрати, залежить від ваших вподобань і можливостей вашого смартфона і комп'ютера.


Сподобалась стаття? Подякуйте автору