Порожній пароль можна поставити на будь-якого користувача, крім рута.
Взагалі кажучи, жодними інструментальними засобами Ubuntu не можна встановити порожній пароль. Усі графічні утиліти вимагають пароль щонайменше з 6-ти символів, а програма passwd вміє встановлювати будь-який пароль, крім порожнього. Однак все ж таки існує спосіб завдання користувачеві порожнього пароля.
Можливість введення порожнього пароля відсутня недаремно. Порожній пароль є величезною потенційною діркою в безпеці системи, тому як слід подумайте перед його встановленням і в будь-якому випадку максимально обмежте права того користувача, якому ви його призначаєте.
Нам потрібно змінити системні файли /etc/shadow та /etc/shadow-, тому вкрай рекомендується перед виконанням подальших дій зробити резервну копію (/etc/shadow та /etc/shadow- повинні збігатися, так що зберігаємо тільки shadow):
sudo cp /etc/shadow /etc/shadow.bak
Тепер у будь-якому текстовому редакторі від імені root послідовно відкрийте файли /etc/shadow і /etc/shadow-, у кожному їх знайдіть рядок, що починається з логіна потрібного користувача і видаліть усе між першим і другим двокрапкою у цьому рядку. Наприклад, був такий рядок:
guest:$6$eZ1pQKRK$tGvrlJnV7NU/anEFoxRCluIbe5kSNE2x2uqRrw62xHVrQPWKKbfYZ0cvdmgxXAcrGxBngPM7HnrrKxdmNwp0:14371:0
Для завдання порожнього пароля користувачеві guest необхідно навести її в обох файлах до вигляду:
guest::14371:0:99999:7:::
Після цього пароль користувача guest стане порожнім.
Файл /etc/shadow є основним системним файлом, який відповідає за авторизацію користувачів, тому редагуйте його дуже уважно і завжди створюйте резервну копію перед внесенням змін.
Файл /etc/shadow є попередньою версією файлу /etc/shadow і створюється в момент додавання користувача. Так що на нього сміливо можна забити, а все вищеописане щодо нього не вірно.