VeraCrypt - корисний додаток для безпеки ваших даних

2024-04-19 21:24
46
Ця стаття на мовах: UA / RU

t.me


Стаття у розділах:

Загальна інформація

Програма VeraCrypt - це потужний інструмент для шифрування даних, який забезпечує надійний захист конфіденційної інформації на вашому комп'ютері або інших пристроях. Остання стабільна версія - 1.26.7. Її можна завантажити за посиланням.

Версія VeraCrypt доступна практично для всіх настільних операційних систем, таких як Windows, MacOS, Ubuntu, Raspberry Pi.

Програма VeraCrypt - це програмне забезпечення для шифрування даних, яке забезпечує безпечне та надійне зберігання конфіденційної інформації на комп'ютері або інших пристроях. Принцип роботи програми VeraCrypt ґрунтується на створенні віртуального зашифрованого диска або контейнера, в який можна помістити файли або цілі дискові розділи. Ось основні етапи роботи програми:

1. Створення зашифрованого контейнера або тома: Користувач створює віртуальний зашифрований диск або контейнер, який буде використовуватися для зберігання даних. При створенні контейнера вибираються параметри шифрування, такі як алгоритм шифрування, розмір та пароль.

Обираємо тип створення (файл чи розділ)

Обираємо чи треба нам додатковий схований розділ чи ні. (схований та ні розділи повинні мати різні паролі)

Обираємо тип шифрування.

Вказуємо розмір розділу чи файлу (для розділу розмір проставляється по максимальному розміру обраного розділу)

Вказуємо пароль до контейнера чи розділу.

Обираємо файлову систему (якщо бажаєте зробити універсальний контейнер, який буде доступний у всіх операційних системах, то обирайте тип файлової системи exFAT. 

2. Приєднання контейнера: Після створення користувач повинен «підключити» або «примонтувати» контейнер до системи, щоб мати доступ до його вмісту. Це робиться шляхом вказання місця розташування контейнера та введення пароля. Після успішного монтування контейнер стає доступним для читання та запису як звичайний диск або розділ.

Обираємо вільну літеру (всі що в списку, вільні)

Вводимо пароль від контейнеру.

3. Робота з зашифрованими даними: Після монтування контейнера користувач може працювати з даними всередині нього так само, як з звичайним диском чи папкою. Він може копіювати, переміщати, видаляти файли та інше. Усі операції з даними всередині контейнера автоматично шифруються та дешифруються програмою VeraCrypt.

4. Відключення контейнера: Після завершення роботи з даними користувач повинен «відключити» або «демонтувати» контейнер. Це робиться через інтерфейс програми VeraCrypt. Після демонтажу контейнер стає недоступним для читання та запису, а його вміст залишається зашифрованим та захищеним паролем.

Обираємо диск, та тиснемо Dismount.

Принцип роботи програми VeraCrypt полягає в створенні зашифрованого віртуального контейнера, який забезпечує безпечне зберігання та захист конфіденційних даних.


Сподобалась стаття? Подякуйте автору